01.11.2019 - Sağlık Portalı

Hindistan cevizi yağı

Download WordPress Themes and plugins.
Free Download Nulled WordPress Themes and plugins.

Hindistan Cevizi Yağı

Özellikle hindistan cevizi yağı da diğer bitkiler ve diğer bitkilerin yağları gibi oldukça şifalı bir yağdır. Belki birçok kişinin bilmediği bu şifalı yağ, aslında çok farklı şekillerde ve çok farklı yerlerde kullanılabilir. Sağlık için birçok faydası vardır. Peki hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir?
Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?hindistan cevizi yağı

Son zamanların popülerliğinde çeşitli meyvelerin, sebzelerin, baharatların ve birçok bitkinin yağı gündemdedir.

Güçlü bir antioksidandır. Aynı zamanda anti bakteriyel ve anti fungal bir yağdır. Eğer dikkatli düşünürseniz kilo vermek için gerçekten kolay bir yöntem olduğunu göreceksiniz. Salatalarınıza, yemeklerinize ayçiçek yağı eklemek yerine bir miktar hindistan cevizi yağından eklerseniz kilo almaz, bunun yerine kilo verirsiniz. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine de fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Tiroid bezlerinin düzgün çalışmasına yardım eder. Kemikleri korur, osteoporoz yani kemik erimesi hastalığını önler. Karaciğeri korur. Yüksek oranda alkol tüketen kişilerin hindistan cevizi meyvesi veya yağını tüketmelerini öneririz. Bu sayede karaciğerlerini alkolün zararlı etkilerinden bir parça olsun koruyabilirler. Böbrekleri koruyucu etkisi de vardır. Meme kanserine karşı da koruyucu etkisi vardır. Kolesterolü düzenler. Kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltır. Strese iyi gelir, rahatlamaya yardım eder.

Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır Mı?

Bitkilerin yağları çıkarılarak birçok hastalığın tedavisinde yada zayıflama, kilo verme çalışmahindistan cevizi yağının faydalarılarında kullanılmaktadır. İşte hindistan cevizi yağı yani coconut yağı da bu şifalı yağlardan biridir. Diyet mi yapıyorsunuz, kilo mu vermek istiyorsunuz? Fazla kilolarınızdan sıkıldınız mı? İşte bu şifalı tam da zayıflamanız için kullanabileceğiniz bir yağdır. Dengeli bir şekilde kilo verebilir, fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle göbek bölgesindeki yağlarınızdan kurtulmanız için fayda sağlar. Bölgesel zayıflama yani bölgesel incelme için oldukça yararlıdır. Yapılan bir araştırmaya göre yemeklerine hindistan cevizi yağından eklenen kişilerin düzenli bir şekilde bu yağlı yemeklerden yediğinde kilo verdiği görülmüştür. Araştırmanın sonuçlarından birine göre vücuttaki birçok bölgeye göre karın bölgesinden verilen kilolar daha fazlaydı. Bu şifalı yağ sayesinde kilo verirken aynı zamanda tokluk hissiyle fazla yemek yemekten kurtulacaksınız. Tokluğu arttırır. Kolayca emilebilen bir yağdır. 100 gram hindistan cevizi ortalama olarak 660 kaloridir. Sindirim sistemini rahatlatması ve metabolizmayı hızlandırması sebebiyle de kilo vermeye yardım eder. Hazımsızlığı önler.
Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları!

Bu şifalı yağ sayesinde muhteşem görünümlü, parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Özellikle bazı şampuanlar hindistan cevizi özü ile hazırlanır. Bu sayede hem saçlarınız güçlenir hemde güzel kokar. Güçsüz saçlara hacim verir, dolgunluk kazandırır. Sağlıklı uzamasını sağlar. Hindistan cevizi özlü saç bakım kremleri ile saçlarınızı ovabilirsiniz bu sayede saçlarınız güçlenir ve saç dökülmesi de azalır.

Kuru Ciltleri Nemlendirir!

Herkesin bildiği gibi birçok şampuan, duş jeli ve banyo bakım ürünlerinde hindistan cevizi özü kullanılmaktadır. Ayrıca cildinizin ipeksi ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını herkes gibi siz de istersiniz. Hele ki bayanlar ciltleri pürüzsüz görünsün ve güzel koksun ister. Bu şifalı meyve özü ile yapılan kremler cildinizi istediğiniz ipeksi görünüme kavuşturduğu gibi güzel kokmasını da sağlar. Kuru ciltlere fayda sağlar, kuru ciltleri nemlendirir. Güneşin zararlı etkilerini azaltarak güneşe karşı da koruyucu etki gösterir. Kokonat yağı, cildin kuruyarak pul pul dökülmesini engeller. Yaşlanmayı da geciktirir.

Hindistan Cevizi Yağı İle Alzheimer!a Karşı Korunun!hindistan cevizi

Alzheimer hastalığı dünya çapında hızla yayılmaya devam etmektedir. Özellikle belli bir yaşın üzerindeki kişilerde görülür. Bu hastaların beynin bazı bölümlerini kullanamadığı saptanmıştır. Yapılan araştırmalara göre hindistan cevizi yağı tüketerek alzheimer ve unutkanlık gibi beyin hastalıklarına karşı korunmanın mümkün olduğu ortaya çıkmıştır.

Ağız Kokusundan Kurtulun!

Kokonat yağı sayesinde hem ağız kokusundan hemde ağız içindeki bakterilerden kurtulabilirsiniz. Harika kokusu sayesinde ağızdaki kötü kokuları giderir. Aynı zamanda ağızdaki zararlı bakterileri öldürerek diş sağlığını korur.
Kaynaklar:

Authoritynutrition : top-10-evidence-based-health-benefits-of-coconut-oil
Organicfacts : organic-oils/organic-coconut-oil/health-benefits-of-coconut-oil
Everydayroots : coconut-oil-uses

Download WordPress Themes Nulled and plugins.
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

Evet Hayır