24.10.2019 - Sağlık Portalı

Avokado Yağı, Faydaları

Download WordPress Themes and plugins.
Free Download Nulled WordPress Themes and plugins.

Download WordPress Themes Nulled and plugins.
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

imagesOlağanüstü bir meyve olan avokado, çoğu zaman sıcak iklim bölgelerinde yetiştirilen bir bitkidir. Sıcak iklim kuşaklarında yetiştirilmesine rağmen Avustralya ve Güney Afrika’daki serin kısımlarda da yetiştirilebilir. Vatanımızda ise çok yaygın olmamakla beraber sahil kesimlerinde Akdeniz bölgesinde özellikle Antalya’da avokado yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bu şifalı meyvenin özellikle yağı çok yararlıdır. Avokado yağı yararları düny
a genelinde dikkat çekmekte ve araştırılmaktadır. Birçok şirket avokado yağı yararları konusunu dikkate alıp, avokado yağı üretip satmaktadır.
AVOKADO YAĞININ FAYDALARI

Avokado yağı yararları sağlık açısından bilinmesinin yanında yemeklerde de tercih edilmesi ihtiyaç duyulan bir yağdır. Avokado yağı yararları bilinmesi üzerine dünyada birçok lokanta avokado yağı ile yemeklerini pişirmeye başlamıştır. Bu şifalı yağ kolesterolünüzün düşmesine yardım eder ve tekli doymamış yağ asitlerini içerdiği için kalp dostudur. Ayrıca ihtiva ettiği vitaminler yardımıyla vücudunuzun vitamin ihtiyacını karşılar. Yüksek oranda alfa karoten ve beta karoten içermesi sebebiyle kansere karşı koruyucudur. Özellikle prostat kanserine karşı büyük koruma sağlar. Göz hastalıkları ve görme bozukluğuna karşı yarar sağlar.

avocado_yagiTüm bunların yanında avokado yağının yararları içinde sayılan en önemli özelliği cilde karşı koruyucu olmasıdır. Pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Beğenilen bir cilde sahip olmak için herkesin değişik formülü vardır. Kimileri en pahalı kremleri kullanırken, kimileri ise doğal yöntemlerle güzelleşmeye çalışır. İşte avokado yağı yararları arasında en bilinen faydası cilde güzellik katmasıdır. Bu şifalı yağdan üretilen kremler herkes tarafından çokça tercih edilmekte, meyve özünden ise evde doğal yöntemlerle bakım yapılmaktadır. Bakımlı ve güzel bir cilde kavuşmak istiyorsanız siz de kesinlikle bu yağı kullanmalısınız. Kuru ciltleri nemlendirmeye yarar. Ayrıca avokado yağı faydaları yanında jojoba yağı, susam yağı gibi bitkisel ürünler karıştırılarak da elde edilmiş maskeler özellikle yüzünüze ferahlık verecek, cildinizin parlamasını sağlayacaktır. Yüksek oranda E vitamini ihtiva eder. Güneş yanıklarına karşı koruyucu olarak da kullanılır. Yaşlanma karşıtı olarak da kullanabilirsiniz. Kırışıklıklardan kurtulmak, hatta yaşınız ilerledikçe hiç kırışık sahibi olmamak herkesin hayalidir. İşte bu şifalı bitkinin yağı yardımıyla siz de hayatınızda kırışıklıklarınız olmadan yaşayacaksınız.

AVOKADO YAĞI KULLANIMI

Yazımızda da belirttiğimiz gibi birçok şifası bulunan bu yağın doğru kullanılması da Avakado-Yağı-Nasıl-Kullanılır-620x620çok önemlidir. Öncelikle yemek yaparken, yiyeceklerinizi kızartırken herkese avokado yağı kullanımı öneriyoruz. Avokado yağı kullanımı ile yemeklerinizi daha sağlıklı bir şekilde pişirecek, kalbinizle dost yemekler hazırlayacaksınız. Bu yağın ısıya dayanıklılık noktası daha yüksek olduğu için, diğer yağlara göre daha şifalıdır. Salata soslarında da limon ile birlikte bu yağı tercih edebilir, lezzetinize lezzet katabilirsiniz. Yemeklerinizin lezzetinin yanında cildinizin de güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Avokado yağı yararları sadece yemeklerinizde değil aynı zamanda cildinizde de kendini gösterir. Bu yağı krem olarak, nemlendirici amacıyla kullanıp güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Evet Hayır