17.03.2018 - Sağlık Portalı

Argan Yağı, Faydaları, Kullanımı

Download WordPress Themes and plugins.
Free Download Nulled WordPress Themes and plugins.

Download WordPress Themes Nulled and plugins.
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

argan-oil1Argan Yağının Yararları

Argan yağı, son zamanların çok konuşulan, merak edilen kozmetik ve sıhhat ürünüdür. Argan yağının fazlaca araştırılması, merak edilmesi ve popüler bir özellik kazanması sebebiyle biz de sizler için argan yağını sitemizde yayınlayıp sorularınızı cevaplamak istedik. Umarız argan yağı hakkında merak ettiklerinizi yazımız sayesinde öğrenmiş olursunuz. Argan yağı çok özel bir yağ çeşidi olması, sağlık sektöründe, kozmetik ve cilt bakımı sektöründe çokça kullanılması sebebiyle oldukça popüler bir yağdır. Bilhassa Faslı bayanlar senelerdir bu şifalı yağı kullanırlar. Argan yağının vücut için birçok faydası olması, tıpta da kullanılmasını beraberinde getirmiştir. Tırnakların kırılmasını önleyen, hücreleri yenileyen, şişlikleri indiren bir ürün olan argan yağı aynı zamanda yaşlanmayı da geciktiricidir. Cilt bakımı elde eden argan yağı kısa sürede bayanların dikkatini çekerek yüksek oranda kullanılmaya başlanmıştır.

 

Argan Yağı Faydaları Nelerdir?
Bu şifalı yağ yüksek oranda E vitamini ihtiva eder. Tüm cilt tipleri için kullanılabilen argan yağı, özellikle kırışıklıkları önlemesi, yaşlanmayı geciktirmesi ve cilde tazelik kazandırması gibi faydaları yardımıyla hanımların gözdesidir. Özellikle Sıkı görünümlü bir cilde sahip olmak her bayanın istediği bir şeydir. Güzel görünümlü, kırışıksız, yıllar geçse de doğal güzelliğe sahip olmayı kim istemez ki? Argan yağı kuruciltsayesinde cildiniz uzun yıllar yaşlanmadan genç bir görünüme sahip olabilir. Argan yağı cildi nemlendiren, cilt kuruluğunu gideren, ciltteki tahrişleri en aza indiren doğal bir yağdır. Sadece cilt bakımı değil bununla beraber saç bakımı da elde eden argan yağı, saçları besleyerek saçlarda kırık oluşumunu önler. Siz de saçlarınızın güneş gibi parlamasını, her insanın dikkatini çekmesini istiyorsanız kesinlikle argan yağı kullanmalısınız.

Argan yağının yararlarından biri ise, sivilceleri tedavi ederek akne oluşumunu engellemesidir. Cildinizdeki sivilcelerden artık yakınmayın. Çünkü bu şifalı yağ yardımıyla sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Dudak çatlaklarına iyi gelir. Ciltte oluşan diğer çatlakların da geçmesine yardım eder. Selülitlerden hiçbir hanım hoşlanmaz. Özellikle kilo aldıktan yada doğum yaptıktan sonra selülitler çıkar. Bu şifalı yağ ile selülitlere masaj yapılabilir ve selülitlerden kurtulunabilir. Siyah noktalardan kurtulmaya yardım eder. Birçok genç kız yüzündeki siyah noktalar için farklı yöntemler dener. Argan yağı ile siyah noktalardan kurtulmak ve temiz bir cilde kavuşmak mümkündür.

 
argan_Ek olarak yazları argan yağı kullanmanızı bilhassa tavsiye ediyoruz. Argan yağının yararları sayesinde güneşin zararlı ışınlarından korunacak ve bu zararlı ışınların cildinize etki etmesini engellemiş olacaksınız. Ve hamile bayanlar ile bacaklarında çatlakları, çatlak oluşumu görülen bayanların tercihi de argan yağıdır. Bu yağı kullanarak hamilelik sonrası çatlaklarınızdan kurtulacak, bacaklarınızın eski görünümüne kavuşmasını sağlayacaksınız. Çatlaklarınızdan şikayet etmeyin, argan yağı kullanarak önleminizi alın ve bacaklarınızın güzel görünümünün tadını çıkarın.
Argan Sabunu
Argan SabunuKaynak : Morocco

El, yüz, bacak bakımı kısacası tüm cilt bakımınız için argan yağını kullanmanız mümkündür. Ayrıca tırnaklarınız ve saçlarınızın da yenilenmesi ve muhteşem bir görüntü kazanması için de tercih edebilirsiniz. Argan yağı artık sabun şeklinde de hizmetinize sunulmuş durumdadır. Argan sabunu da tüm cilt tiplerinde rahatça kullanabilirsiniz. Yüzünüzü gün boyu yoran makyajınızdan sonra argan sabunu ile yüzünüzü yıkamanız cildinizi ferahlatacak, size rahatlık elde edecektir. Tamamen naturel yollarla elde edilmiş olması sebebiyle argan sabununu tıpkı argan yağı gibi tüm vücudunuzda korkmadan kullanabilir, bu ferahlığı sizde yaşayabilirsiniz.

 

Argan Yağı Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Selülitleriniz için bir miktar argan yağını masaj yaparak selülitli bölgeye sürebilirsiniz. Düzenli ve doğru kullanımla selülitlerden kurtulmak mümkün olacaktır. Tabii unutmamak gerekir ki selülitlerden kurtulmak için sadece bu yağ yeterli değildir. Aynı zamanda düzenli spor yapılması da şarttır. Düzenli makyaj yapan ve yüzü sürekli bu durumdan dolayı yorulan kişiler bu şifalı yağ ile ciltlerini yenileyebilir ve dinlendirebilir. Eğer cildiniz kuru ise sabah akşam bu yağı düzenli olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Yağlı bir cildiniz varsa günde bir kez bu yağdan kullanabilirsiniz. Duş aldıktan sonrada yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz.

Argan Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?argan-seeds-global-trading

Saçlarınızın güçlenmesi, pırıl pırıl parlaması için bu şifalı yağı kullanabilirsiniz. Saçlarınızın uzunluğuna göre elinize bir miktar argan yağı alın. Kuru saçlarınıza saç deriniz ıslanacak şekilde yağı masaj yaparak yedirin. Yağı uyguladığınız saçınızı havlu veya tülbent yardımıyla sarın. Yarım saat kadar sonra duş alır şekilde öncelikle saçınızı akıtın, daha sonra şampuanla yıkayın ve güzelce durulayın.

 

Argan Yağı Tırnaklar İçin Nasıl Kullanılır?

Tırnaklarınızın bakımsız olmasından ve devamlı kırılmasından şikayet ediyorsanız argan yağı ile bakımlı ve sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz. Bir kase yada kap içine bir miktar argan yağı koyun. Yağın miktarına yakın olacak şekilde bir yada yarım limonu sıkarak limon suyunu da yağın üzerine ilave edin. Tırnaklarınızı bu yağlı limonlu karışıma batırın. 10 yada 15 dakika süresince tırnaklarınızı bu yağda tutun. Haftada bir yada iki haftada bir bunu uygulayın. Bakımlı tırnaklarınız olduğunu siz de farkına varacaksınız.

Evet Hayır