19.06.2019 - Sağlık Portalı

Neymiş Efendim Sigara Sağlığa Zararlıymış

Neymiş Efendim Sigara Sağlığa Zararlıymış

Neymiş efendim sigara zararlıymış…!

1)Sigara içenler bütün gece öksürürler: böylece evinize girmeye yeltenecek hırsızları korkutmuş olursunuz.hırsızlara karşı en güvenilir sigorta,geceleri sigara öksürüğüdür. Bundan başka,bir evdeki kadınlar ve erkekler hep birden sigara tiryakisiyseler,öksürmekten ağız kavgasına daha az vakit bulacaklarından yuvalarında mutluluk kurmuş olurlar.Hele kaynanalarınıza ,elinizden geldiği kadar çok sigara içirmelisiniz ki,öksürmekten dırdıra vırvıra daha az vakit bulabilsinler.

2)Sigara içenler çevresindekilerden saygı görürler:çünkü cigara içenleri çarçabuk yaşlandırır. Yüzlerde kırışıklıklar yapar; böylece olduklarından yaşlı görünen sigara tiryakileri çevresindekilere daha kolay sözlerini geçirirler. Sigara yüzünden sesleri çatallaşacağından ve boğuklaşacağından, konuşmaları çok etkin olur. Bu boğuk kalın sesöğretmenlerin, subayların, polislerin, özellikle politikacıların çok işine yarar.

3) Sigara dişleri korur: sigara nikotini bembeyaz dişleri sapsarı bir muhafaza altına alarak korur.

4) Sigara iştahınızı keser:böylece iyi bir yurttaş olarak hızlı kalkınmamızda üzerinize düşen görevi yapmış olursunuz.acıkmaya başlayınca üstüste sigara içerek iştahtan kesilirsiniz. Bol sigara sayesinde ,günde birkaç öğün yemekle ,hatta bir simitle yaşamak mümkündür.açlık ve kıtlık bölgelerinde yaşayanların en büyük yardımcısı cigaradır.Sigara size yemeği bıraktırır.sonrada sigara bırakırsanız hem yemeği hem sigarayı bırakmış böylece yaşamaktan kurtulmuş olursunuz.

5)Sigara uyku kaçırır:bilindiği gibi bizim bir dakika bile uyumamamız gerekir .Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmemiz için artık bu derin uykudan uyanmalı ve uyumamalıyız.Bunun için en iyi çare durmadan Sigara içerek uykunuzu kaçırmaktır. Uykunuz kaçınca geceleri de çalışabilirsiniz. Gece mesaisi çok iyidir her gece çalışmaktan yorulursanız düşünürsünüz…sonra düşün düşün inşallah iyi gider işin…

6) Sigara hafızayı zayıflatır:böylece geçmiş yılları sıksık hatırlayarak”neydi o ucuzluk neydi o bolluk…ben gençliğimde,ah!vah!…”demekten kurtulur ,bol cigara sayesinde öğleyin yemediğiniz yemeği de unutarak avunur ve umutlanırsınız.

7) Sigara ilgiyi dağıtır:İlgi dağılınca memlekette ,sizde huzura kavuşmuş olursunuz.ilginin dağılmasını da cigaranın yeri ,futbol maçları,saçma roman ve yazılar,açık saçık filmler kadar önemlidir. Sigaranın yarattığı ilgisizlik yüzünden memleket meselelerini düşünmekten kurtulmuş olursunuz

Sigara içmenin insana daha pek çok faydaları vardır ,ancak işleri tıkırında geçimleri yolunda ,ençok kazanıp az vergi ödeyen yurttaşlarımıza cigaranın zararlı olduğunu da belirtmeliyiz.

ZÜBÜK -mizah gazetesi
5 Mart 1962-5.sayı

Sağlık için yaz formları

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır