09.06.2019 - Sağlık Portalı

Kış aylarında bebeklerin giyimi nasıl olmalı?

Kış aylarında bebeklerin giyimi nasıl olmalı?

Kış aylarında bebeklerin giyimi nasıl olmalı?

Bebeklerde deri altı yağ tabakası henüz tam oluşmadığından vücut sıcaklıklarını tam ayarlayamazlar. Kısa süreli de olsa soğukta kaldıklarında vücut sıcaklıkları hızlı bir şekilde düşer. Düşük doğum ağırlıklı doğan bebeklerde durum daha da önemlidir. Bu yüzden onların vücut ısılarını sık sık denetlemek gerekir. Genel olarak yetişkin giyiminin bir kademe fazlası olarak belirtilen bebek giyimi için gerekir ise bir battaniye de kullanılabilir.

Kış aylarında bebeklerin giyimi nasıl olmalı?

Bebeklerin Giyimi Nasıl Olmalı?

Bebeğin vücut ısısının uygun olup- olmadığından emin olmak için en iyi yöntem ateşini ölçmektir. Derece 35 in altında ise problem var demektir. Derhal sıcak bir ortamda destekleyerek ısıtmalısınız. Odanın sıcaklığını artırmak, giyimini kalınlaştırmak yada sizin teninizin sıcaklığını hissetmesini sağlamak yapılabilecekler arasındadır.

Bebeğinizi otomobil ile  dolaştırırken, arabanın içine koruyucu ve soğuğu önleyici bir örtü, battaniye serebilirsiniz. Ayrıca bebeğin üzerine de bir battaniye gerekir. Yağmurlu ve rüzgarlı havada arabanın koruyucu kılıfını kullanın. Bebeğin otomobilde uzun süre uyumasına izin vermeyin. Ayrıca çok nemli havalarda bebeğinizle çok fazla dışarıda kalmayın. Çünkü havada bulunan sayısız su damlacığı bebeğinizin giysilerini nemlendirebilir. Bu durum bebeğin üşümesine neden olur. Ayrıca şiddetli rüzgâr bebeğin çok çabuk üşümesine neden olur. Çocuğun yüzünde soğuktan meydana gelen çatlaklar, kızarıklıklar oluşabilir.

Soğuk yanığı ve döküntü kış aylarında bebek ve çocuklarda sıklıkla görülür. Pullanma, çatlama, kızarma, kaşıntı en belirgin belirtilerdir. Bunları en aza indirmek için, mümkün olduğunca soğukta kalmayın ve soğukta kalmak zorundaysanız, bebeklerin giyimi gösterdiğiniz özen yanısıra koruyucu ürünler kullanın.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır