21.10.2018 - Sağlık Portalı

Melissa çayı iç mışıl mışıl uyu!

Melissa çayı iç mışıl mışıl uyu!
Önceki1 - 2
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

Melissa çayı iç mışıl mışıl uyu!

Halk arasında “oğul otu”, “limon nanesi”, “limon otu”, “kovan otu”,  “acem otu” gibi adlarla da bilinen melissa, stresten mide hastalıklarına, baş ağrısı, iştahsızlık gibi birçok hastalığın tedavisinde etkili olan doğal bir ilaçtır. Özellikle bitkin ve stresli geçen bir günün arkasından, içeceğiniz iki fincan (yaklaşık bir su bardağı) melissa çayı, rahat ve deliksiz bir uyku çekmenizi sağlayacaktır.

Dr. Oya Kaçar, eski çağlardan itibaren sinirleri sakinleştirici özellikleri olduğu bilinen “Melissa Bitkisi”nin, hiç bir yan tesiri olmadığı için birçok ülkede stresten kaynaklanan uykusuzluk hallerinde, bir ilaç gibi kullanılmakta olduğunu belirtiyor.

Yatıştırıcı, temizleyici, yenileyici ve dinçleştirici etkilerinin yanısıra, melissanın antiseptik (mikrop kırıcı) özelliğinin de çok yüksek bulunduğunu ifade eden Dr. Oya Kaçar, bu mükemmel bitkinin yararları konusunda da şunları söylüyor: “Yapılan Melissa çayı iç mışıl mışıl uyu!araştırmalar, melissa otunun 20. yüzyılın hastalığı olan stres ve kalp hastalıklarının tedavisi için kullanılabileceğini göstermiştir. Ayrıca rahim ve sindirim sistemlerini hastalıklara karşı da korur. Vücudu kuvvetlendirerek bitkinlik ve halsizlik durumlarını giderir. Spazm çözücüdür. Ruhi ve fiziksel sakinleştiricidir. Sindirimi kolaylaştırır. Karın mide ağrısı ve ishalin iyileşmesine destek olur. Bağırsak gazlarının giderilmesine yardımcı olur. Cildi güneş ışınlarından korur.”


İlaç niyetine Melissa Çayı
Eski çağlardan itibaren  kullanılan sinirleri yatıştırıcı özellikleri olduğu bilinen, hiç bir yan tesiri bulunmayan melissa, günümüzde birçok ülkede stres ve aşırı yorgunluktan ileri gelen uykusuzluk durumlarında, bir ilaç gibi kullanılmaktadır. Bu harika bitki, kalp hastalıklarının tedavisinde de pozitif sonuçlar veriyor.

 

Melissa çayı iç mışıl mışıl uyu! yazısının devamı için  lütfen 2. sayfaya geçiniz….

Önceki1 - 2
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Yes No