28.10.2019 - Sağlık Portalı

Soğuk algınlığına karşı ‘bitki kalkanı’

Soğuk algınlığına karşı ‘bitki kalkanı’
Önceki1 - 3
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

Soğuk algınlığına karşı ‘bitki kalkanı’
Soğuk kış günleri kapımızı çaldı… Soğuklarla beraber de; solunum yolu enfeksiyonları, soğuk algınlığı ve grip salgınları da ortalıkta kol gezmeye başladı… Bu salgınlardan korunmanın en önemli yolu ise hastalıklara karşı vücudumuzun direncini mümkün olmasıyla birlikte artırmaktır.

Bunun için hangi besin maddelerinin ve hangi bitkilerin vücut direncini artırdığını bilmek ve buna uygun bir beslenme programı uygulamak gerekir… Bu sebeple, bugün köşemizde; salgınlara karşı vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalardan ve soğuk algınlığı, grip gibi hastalıkların tedavisine destek olan şifalı bitkilerden söz etmek istiyoruz.

İşte vücut direncini artıran şifa kaynaklarından bazıları:

Soğuk algınlığı tedavisine doğal destek! : Sağlık

Narenciye:
Bol oranda C vitamini içeren portakal, limon ve greyfurt, kış aylarında bol miktarda tüketilmelidir. Yemeklere, salatalara bol bol limon sıkılmalı, hatta su ile karıştırılarak içilmelidir.

Okaliptus:
Solunum sistemi için antiseptiktir. Bir bardak sıcak suya 3-4 yaprak ufalanarak konur. 20 dakika süzülür, günde 2-4 bardak içilir.

Kekik:
Solunum sistemini sterilize etmek için alınmalıdır. 1 çay bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı konur, 10 dakika sonra süzülür ve günde 1-3 bardak yemekler üzerine içilir.

Adaçayı:
Mükemmel bir dezenfektan ve mikrop kırıcı olan adaçayını hergün birkaç bardak içmek çok faydalıdır. Bir bardak sıcak suya 3-5 yaprak konur. 5-10 dakika sonra süzülerek içilir.

Önceki1 - 3
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır