25.10.2019 - Sağlık Portalı

Cinsel Sağlık- Doğru Bilinen Yanlışlar

Cinsel Sağlık- Doğru Bilinen Yanlışlar

Cinsel Sağlık – Doğru Bilinen Yanlışlar

* Mastürbasyon erken boşalmaya, iktidarsızlığa, kısırlığa sebep olur! Bu düşünce,  mastürbasyonun zararlarına, tehlikelerine ilişkin akla hayale gelmeyen birçok rivayet halk arasında oldukça söylenmektedir. Gerçek ile bunların hiçbirinin alakası bulunmamaktadır. Mastürbasyonun zararlı ya da zararsız olması bir yana, korkulara ve endişelere neden olan  bu tür kanaatler, normal cinsel fonksiyonu bozan en önemli faktörlerdendir.

* Erkek cinsel ilişkiyi ister ve buna her zaman hazırdır! Erkeklerin cinsel ilişkide bulunabilmesi için beden ve ruhen hazır olması şarttır. Bazı durumlarda cinsel uyaran ne kadar heyecan verici olursa olsun, erkek isteksiz olabilir. Yukarıda belirtilen kanaat kadınlar için de geçerlidir. Belki, evlilik yaşantısında sevişme için daha çok erkeğin ilk adımı atması, kadınlarda böyle bir kanaatin oluşmasına yol açıyor.

Cinsel Sağlık- Doğru Bilinen Yanlışlar

* Erkek penisi sertleştiğinde ve cinsel uyarılma olduğunda anda boşalmalıdır! Cinsel yakınlık ve ilişkide erkek uyarılınca, ilişkiyi yarım bırakmayı düşünemez, mutlaka boşalmak ister. Boşalmazsa, içeride kalan meninin hastalıklara yol açabileceği düşünülür. Bazı erkekler, böyle durumlarda, hemen mastürbasyon ile boşalmaya gayret ederler. Oysa, bu kanaat doğru değildir.

* Erkek ve kadın aynı anda orgazm olurlarsa, cinsellik güzeldir! Böyle olması tercih edilir. Fakat eş zamanlı orgazm ihtimali oldukça düşüktür. Farklı iki bedenin ve duyguların aynı zamanda aynı reaksiyonu vermesini beklememek gerekir. Önemli olan; her iki tarafın da ruhsal ve bedensel hazzı hissetmesi ve cinsel gerilimlerinin rahatlamasıdır. Orgazmın eş zamanlı olmasını şart görmek; başaramama kaygısına, kadınlarda orgazm taklidine ve cinsel fonksiyon bozukluklarına yol açabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır