22.10.2018 - Sağlık Portalı

Modern yaşama nasıl ayak uydurabilirsiniz

Modern yaşama nasıl ayak uydurabilirsiniz
Önceki1 - 4
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

Sadece işte başarılı olmak yetmiyor. Utangaç, içe dönük, asosyal insanın şansı yok! İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak, sevilen, aranılan biri olmak artık birinci koşul. Bunun da birkaç yolu var. İşte yapmanız gerekenler:

İyi sohbet nasıl edilir?
* Pratik yapın: Benzinciden kasiyere, garsondan komşunun oğluna herkesle konuşun. Eğitim, statü ve yaş açısından kendinize benzemeyenlerle sohbet edin.

* Okuyun: Gazete ve dergilerle yetinmeyin. İlaç prospektüsünden yemek kitabına, çok çeşitli şeyler okuyun. Oralardan öğrendiklerinizle ilginç sohbetler başlatabilirsiniz.

* Kendinizi zorlayın: Bir muayenehanede ya da kokteyde insanlarla konuşmaya çalışın. Davetleri kabul edin. Kendiniz davet verin.

* Genel kültürünüzü artırın: Örneğin en çok sevilen TV dizisinin birkaç bölümünü izleyin. Yılın moda renklerini öğrenin. Yahya Kemal ve Yılmaz Erdoğan’dan birer şiir ezberleyin.

* Günlük tutun: Duyduğunuz fıkraları, şahit olduğunuz komik ve ilginç olayları, okuduğunuz özlü sözleri, konser izlenimlerinizi, açtığınız telefonları yazın.

* Aynada kendinizle konuşun: Nataşalardan vizyondaki bir filme, trafik sorunundan küreselleşmeye bir konu seçip aynada kendinize anlatın.

* Ufkunuzu genişletin: Yapmadığınız şeyleri yapın; suşi yemek, pinpon oynamak, resim yapmak, bisiklete binmek gibi… Her gün basit de olsa yeni bir şey yapın.

* Dinleyin: Şefiniz migreni olduğunu mu söyledi? Doktorunuz ikiz çocukları mı var? Bunların hepsi küçük sohbet konularıdır.

* Kaçının: Küfürlü konuşmaktan, bilimsel laflardan, kaçının. Kendinizi övmeyin.

* Tanıştırıldığınız kişiye dikkat edin. Bir iki dakika sonra adını içinizden tekrarlayın. Unutmuşsanız; tekrar konuşup, adını sorun.

* O kişinin adını üç kere bir kağıda yazın. Bu arada görüntüsünü hayal edin.

Önceki1 - 4
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Yes No