17.12.2019 - Sağlık Portalı

Genç kalmak isteyenlere tavsiyeler

Genç kalmak isteyenlere tavsiyeler
Önceki1 - 2
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.
Çoğumuz yaşlanmaktan, başka bir insana muhtaç olmaktan korkarız. Dr. James Duke, bugün yaşam saatini geriye saran formülleri açıklıyor
Bu kitabı yazarken altmışlı yaşlarımı yarılamıştım. Ve itiraf edeyim ki, yaşlanmak beni son aşama korkutuyor. 101 yaşındaki büyükannemin yaşamının son on yılını neredeyse tamamen yatalak bir halde geçirmesini son derece mutsuz bir şekilde izlemiştim. Aynı acıyı 98 yaşındaki annemle de yaşadım. Bir botanist olarak, yaşlanma sürecini tersine çeviren bitkilere karşı her zaman özel bir ilgi duydum. Fakat genç kalmanızı sağlamakta, yaşam şeklinin değiştirilmesinin, bitkilerden hatta hormon destekli tedavilerden, çok daha önemli bulunduğunu itiraf etmeliyim. Bu yüzden, yararlı bitkilere geçmeden önce yaşam değişimleri konusunu son derece açık bir halde irdelemek isterim. Çünkü uygulamaya karar verdiğiniz bir bitkisel anti-aging tedavisinin temelini, bu yaşam değişikliklerinin oluşturması gerekir.
Reçete yazamam fakat 30 yaşındaki kız kardeşime, gençliğini uzun yıllar sürdürmesini sağlayacak aşağıdaki tavsiyelerde bulunmakta da bir an bile tereddüt etmem. Bunlar, yaşam saatini geriye doğru çalıştırmak isteyen her yaştan kadın ve erkeğin her gün uyması geeken faydalı tavsiyelerdir.
Meyve suyu
Elma, portakal, muz, greyfurt, kavun, karpuz, çilek ya da vişne gibi arzu ettiğiniz meyve ya da meyveleri blender’dan geçirin. Meyve suyu sıkacağı kullanmayın çünkü meyve suyu sıkacağı, meyvenin liflerini ayırıp yalnızca suyunu sıkar. Sindirimin en büyük yardımcısı olan liflerin suda kalması için blender kullanın. Meyve suyuna yağsız yoğurt ve tarçın ekleyin.
İKİ BARDAK BİTKİ ÇAYI
Antioksidanlar, yaşlanmayı hızlandıran özgür radikalleri etkisiz hale getirir. Şifalı bitkilerde olduğu gibi, birçok meyve de son derece önemli oranda antioksidan içerir. Sıkı bir kahve tiryakisiyseniz, günde en az iki fincan kahveyi çayla değiştirmelisiniz. Araştırmalar, mercanköşk, biberiye, melisa, yabani nane, yeşil nane, adaçayı, sater ve kekiğin yüksek oranda antioksidan içerdiğini ortaya koymuştur.
BİR AVUÇ KURUYEMİŞ
Ayçiçeği çekirdeği, en varlıklı E vitamini kaynaklarından biridir ve ucuzdur. Ancak bir de uyarıda bulunmalıyım; hiçbir kuruyemişi günde 25 gramdan fazla tüketmeyin, çünkü yağ bakımından son derece zengindir.
BROKOLİ – KEREVİZ
Lif bakımından son derece zengin sebzelerdir. Vücudun A vitaminine dönüştürdüğü güçlü bir antioksidan olan beta karoteni yüksek oranlarda içerirler. Kereviz, kan damarlarını genişleterek yüksek tansiyon oluşumuna engel olur.
DÜZENLİ SEKS YAPIN
Bu maddenin sizin için çok yararlı olduğunu söylemekten başka bir açıklama gerektirdiğini sanmıyorum!
ET YERİNE SEBZE
Favorilerimden biri avokado püresidir. İçine soğan, acı kırmızıbiber, sarımsak ve limon suyu katıp, üzerini dövdüğünüz antepfıstığı, ceviz, fındık, fıstık ya da Brezilya kestanesi gibi çerezler ekleyebilirsiniz.
Önceki1 - 2
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır