21.10.2018 - Sağlık Portalı

Şifalı Yağlar Bilgi Deposu

Şifalı Yağlar Bilgi Deposu
Önceki1 - 7
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

Argan YağıKanı temizleyici ve arındırıcı özellikleri bulunmaktadır. Kan temizleyicidir. Vücudu ağır metallerden, ürik asitten, toksinlerden temizleyici özelliği vardır.

At Kestanesi Yağı:  Romatizma, romatoid artrit, burkulmalar şeklinde kas ağrılarına karşı kullanılabilmesi de at kestanesi yağının yararları arasındadır.

Avakado Yağı : Avokado yağı yararları sağlık açısından bilinmesinin yanında yemeklerde de tercih edilmesi gereksinim duyulan bir yağdır. Avokado yağı yararları bilinmesi üzerine dünyada birçok lokanta avokado yağı ile yemeklerini avakado-yagi-cilt-bakimpişirmeye başlamıştır

Ayçiçek Yağı: Yüksek kalorili bir bitki olduğundan çok önemli bir enerji deposudur. Yüksek miktarda E vitamini ve oleik asit içermesi sebebiyle birçok hastalığa iyi gelen bu şifalı bitki, çeşitli şekillerde günlük hayatımızda kullanılabilir.

Balık Yağı: Balık seven kişiler düzenli olarak balık tüketir ve omega yağlarından bol miktarda vücuduna alır. Sevmeyenler ise tüketmediği için bu tür yağlardan ve bu yağların yararlarından yoksun kalır.

Buğday Tohumu Yağı: A, B, D ve E vitaminleri açısından zengin bir yağdır. Bilhassa B6 ve folik asit açısından zengin bir kaynaktır. Magnezyum, potasyum, demir, kalsiyum ve fosfor mineralleri açısından da zengindir.
Kardiyovasküler yani kalp hastalıklarına karşı fayda sağlar. Kalbi sağlıklı tutar. Kalp ve damar sistemini korur.

Önceki1 - 7
Klavye tuşlarını kullanarak sayfalar arası geçebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Sağlık için YazRıza Erslen Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Rıza Erslen
Editor

çok başarılı ve faydalı bir makale olmuş, yazı için teşekkür ederim.

Yes No