22.10.2019 - Sağlık Portalı

Dr. Öz: Şişe mantarı çiğneyin!

Dr. Öz: Şişe mantarı çiğneyin!

TAHSİN AKSU İstanbul

Prof. Dr. Mehmet Öz, fizik hareketlerinin bunamaya karşı bilmece çözmekten daha yararlı bulunduğunu belirterek, ‘Hareketleri yaptığınız vakit beyin, eklemleri koordine etmek için daha çok çalışıyor’ dedi

Dünyaca meşhur kalp cerrahı, sıhhatli yaşamın gizemini paylaşan web sitesi RealAge’in kurucularından Prof. Dr. Mehmet Öz ile bir grup doktor, dün İstanbul’da verdikleri konferansta 100 yaşına kadar dinç kalmanın yollarını söyledi.

Ortaköy’deki Esma Sultan Yalısı’nda bu yıl altıncı kez düzenlenen “Sıhhatli Yaşamayı Keşfedin! Genç Kalın…” temalı konferansa aralarında iş dünyasından adların de bulunmuş olduğu 300 kişilik davetli katıldı. Konferans öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Prof. Dr. Öz, bunama ve stres gibi sağlık problemlerine karşı her insanın uygulayabileceği teknikleri söyledi. Fizik hareketleri yapmanın bunamaya karşı bilmece çözmekten daha yararlı bulunduğunu belirten Öz, “Fizik hareketleri yaptığınız süre beyin eklemleri koordine etmek için daha çok çalışıyor” dedi.

‘Eklemleri rahatlatır’

Strese karşı da garip bir yöntem öneren Öz, “Her sabah kalktığınızda şişe mantarını dişlerinizin arasına alarak çene eklemlerini çalıştırın. Bu hareketle eklemleri rahatlatıyorsunuz ve stres algılamanız azalıyor” dedi. Sıhhatli yaşam için bir de içecek tarifi veren Öz, “Maydanoz, ıspanak, marul, zencefil ve limonu ‘blender’da karıştırın. Tadını açmak için elma da ekleyebilirsiniz. Sıhhatli ve ucuz olduğundan her gün içilebilir” diye konuştu. Prof. Dr. Öz ek olarak her sabah sinüs kanallarının temizlenmesi gerektiğini de altını çizdi.

Türkiye’de etkinlik gösteren RealAge.com.tr’nin de kurucularından olan Prof. Dr. Mehmet Öz dünyada büyük ses getiren sıhhat kitaplarına imza atmıştır. Biyolojik yaşınıza karşılık gerçek yaşınızı öğrenmeniz ve size hususi sıhhat planına ücretsiz kavuşmak için www.realage.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. Genç kalmak ve genç yaşamak adına her türlü yararlı bilgiyi bu sitede bulabilirsiniz.

Kaynak: www.milliyet.com.tr … »

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır