14.12.2019 - Sağlık Portalı

Limon Vucüda Güç Vermektedir

Limon Vucüda Güç Vermektedir

Limonun Faydaları Nelerdir ?

Limon, Vücuda güç vermektedir. İştah açmaya yardımcı olmaktadır . Sindirimi kolaylaştırmaya ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Çok iyi bir idrar söktürücüdür. Damar sertliği ve damar tıkanıklığını önlemektedir. Bu sebeplede kan dolaşımını kolaylaştırmaktadır. Bol miktarda C vitamini barındırmaktadır. Soğuk algınlığı, nezle, grip ve öksürük gibi kış aylarında ki rahatsızlıkları azaltmaya yardımcı olmaktadır. Mikropları öldürmektedir. Rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Vücuttaki ağrıların hafifletmeye, tansiyonu düşürmeye yardımcı olmaktadır. Bulantı ve baş dönmesini gidermektedir. Kansızlığa karşı etkilidir.Bu sebeple de ellerin üşümesi durumlarına faydası bulunmaktadır. Dişleri beyazlatmak la beraber diş etlerinin güçlenmesinde de faydası bulunmaktadır. Sivilce ve aknelerin azalmasında da limonun faydası bulunmaktadır.

LimonLimonun kullanımı ise, genel olarak limonun suyu kullanılmaktadır. Salatalarda ve yemeklerde kullanılmaktadır. Çiçeklerinden, kabuklarından ve yapraklarından da faydalanılır. Kabuklarını haşlayıp suyunun içilmesi vücudu kuvvetlendirmektedir. Vücuttaki bağırsak kurtlarını dökmeye yardımcı olmaktadır. Limonun suyu ile gargara yapılırsa ağız, boğaz ve bademcik iltihaplarına iyi bir antibotik etkisi yaratmaktadır. Limon, ayrıca Nane Limon diye bildiğimiz şifa kaynağı olan ve genelde soğuk algınlıkların da kullanılan bir çay olarakta kullanılmaktadır. Burun tıkanıklığının açılmasına terleme yolu ile mikropların atılmasına yardımcı olmaktadır.

Hastalıklar ve sağlıklı zamanlarda limon tüketimini hayatımızdan çıkarmamız gerekmektedir. İçtiğimiz normal çayın yanında bile bir dilim lilon istememiz bizim sağlıklı olarak korunmanıza yardımcı olmaktadır. Yediğimiz salata ve yemeklerden Limonu eksik etmemeliyiz. Limonun faydaları en kısa zamanda etkisini bedenimiz üzerinde gösterecektir.

Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır