14.12.2019 - Sağlık Portalı

Bir intihar girişimi: Çamaşır suyu

Bir intihar girişimi: Çamaşır suyu

BİLİNÇLİ İNTİHAR ÇILGINLIĞI! ÇAMAŞIR SUYU SAPLANTISI..!

Türkiye’nin dünyada en çok çamaşır suyu satılan ülkelerin başında geldiğini biliyor musunuz?

Çamaşır temizliği dışında, ağartma ve mikropların öldürülmesi gerektiği ile beynimiz yıkandığı için evdeki tüm yüzeylerde kullanılıyor.

Diğer krem temizleyiciler, spreyler gibi ürünlerin içine katılıyor ve hatta bulaşık makinesi tablet deterjanlarında kullanılıyor. Bir hijyen masalı altında çamaşır suyu çılgınlığı yaşanıyor.

Sodyum hipoklorit (çamaşır suyu) kullanımı Amerika, Avrupa , Japonya gibi alım gücü yüksek , bilinçli bir çok ülkede çok çok azaldığı için gelişmekte olan ülkeler, hijyen ve mikrop masalı ile kandırılıp tonlarca ürün satılıyor, milyar dolarlarca parayı yurt dışına gönderiyoruz.

Gelişmiş bir çok ülke, sağlığa zararları dolayısı ile çamaşır suyu kullanımını terk etti.

Hatta bu işin mucidi Clorox bile, Amerika da artık tercih edilmediği için doğal içerikli greenworks adında yeni bir marka yarattı.
Buradan bakabilirsiniz: https://www.greenworkscleaners.com/
Sanki çamaşır suyunu ilk defa üreten firma değilmiş gibi, zararlı kimyasal içermeyen gerçek doğal temizlik diye ilanlar veriyor.

Evimizi temizleyeceğiz diye, en zararlı kimyasallardan olan Sodyum Hipoklorit ile hem kendimizi hem ailemizi zehirliyoruz. 100 yıl önce keşfedilmiş ve bulan firmanın bile bıraktığı bir ürünü hayatımızın vazgeçilmezi yapmışız.

Ama hijyen ve temizlikten öte bizleri zehirledigi gercegini unutmuşuz.

Geçtiğimiz yıl yapılan bir araştırma, bu ürünlerin ülkemizdeki her 100 evden 85’inde kullanıldığını, hane başına yıllık tüketimin ise 3 kilograma ulaştığını gösteriyor.

çamaşır suyu

Sağlıklı evlerde yeri olmayan çamaşır suyunu evlerimize sokmayalım, bu bilgileri sevdiklerimizle, çevremizdeki tüm annelerle paylaşalım.

Şu an ülkemizde yaşanan hijyen çılgınlığının artık kendi ülkelerinde bu ürünü satamayan yabancı şirketlerin masalı olduğunu bilelim. Çocuklarımızı bu zehir ile büyütmeyelim.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır