08.06.2019 - Sağlık Portalı

Ağaçların Şarkısındaki Sır! Ağaçlar ile Tedavi

Ağaçların Şarkısındaki Sır! Ağaçlar ile Tedavi

Matthew Silverstone bilimsel olarak ağaçların ve bitkilerin  titreşimlerinin insan sağlık standardını yükselttiğini kanıtladı.

Araştırmalar bir tek bir ağaca dokunmanın değil, onun çevresinde bulunmanın bile iyileştirici olduğunu söylüyorlar.

 

Örnek olarak;
Selvi ve sedir ısı azaltmak ve yin enerjisini beslemek için
Söğüt ,yüksek kan basıncı azaltmak için ,idrar yolu ve mesaneyi güçlendirmek için
Karaağaç zihni yatıştırmak ve mideyi güçlendirmek için
Akçaağaç,ağrıyı azaltmaya yardımcı
Keçiboynuzu ağaçları iç ısı dengesine destek sağlar.
Hint inciri ağaçları,kalp temizlemek ve vücuttan nemi uzaklaştırmaya destek verir.
Köknar şişmeyi azaltmak ve kırık kemiklerin daha hızlı iyileşmesi için
Dikenler, sindirime yardımcı ,bağırsakları kuvvetlendirir ve kan basıncını azaltır.
Ginkgo Biloba, mesane güçlendirmeye yardımcı ve bayanların idrar sorunlarını giderici

Onlarla çalışmak için uygun bir ağaç bulmak amacıyla ormanlara kadar gitmek şart değildir . Etrafınızdaki erişilebilir ağaçlar kafi olabilecektir.

Ağaç ile olan bu uygulama için günün en iyi zamanı sabahtan öğleye kadar olan süredir.

Ağaç ve bitkilerin bizim bizim psikolojimizi nasıl etkilediği sorusuna verilecek yanıt da bir hayli basit aslında. Her şeyin bir titreşimi olduğunu biliyor ve kabul ediyorsak farklı titreşimlerin bizim biyolojik davranışlarını etkilediğini de kabul etmek zorundayız.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma 10 HZ titreşimli bir bardak su içmenin kan dolaşım seviyesinin düzelttiğini gösteriyor. Aynı şey ağaçlar için de geçerli, bir ağaca dokunmak onun farklı titreşimiyle temas etmek bizim bedenimiz içindeki biyolojik davranışlarımızı etkiliyor.

Tüm bu araştırmalar gösteriyor ki bir ağaca sarılmak hiç de çılgın bir fikir değil.

Bir rapora göre ‘yeşil, açık alanlar zihinsel hastalıkların iyileştirilmesinde anti-agac_duruslaridepresan ilaçlar kadar etkili olabilirler’.

Tao ustası Mantak Chia’nın ‘Cosmic Tree Healing Qigong’ Çikong’un Kozmik Ağaç Terapisi adlı kitabında, ağacın aurası(enerji alanı) ile nasıl bütünleşeceğini yazıyor.

Chia ağacın yaşamsal gücünün bedenin hastalığını ya da negatif enerjisini nasıl pozitife çevirebileceğini anlatıyor.

Ağaçla bağlantı kurduğunuzda kendi fizyolojik ve duygusal şifanızı kolaylaştırıyorsunuz.

Taocu teoriye göre ağaçlar Yeryüzü enerjisini en iyi alabilen ve onu Kadiri Mutlak enerjiyle birleştirebilen yaratımlar Ağaçlar ve bütün bitkiler ışık frekanslarını alma ve bunu fizyolojik dünyaya yiyecek olarak dönüştürme kapasitesine sahipler. Aynı şeyi enerjetik besinler için de yapabiliyorlar.

Taocu teoriye göre ağaçlar devamlı meditasyondalar ve bu onların doğal durumu.

Bir başka ilgi çekici labaratuar çalışması ise İtalya’da Damanhur’da yapılmış. Bu barışçı ekoköy de ağaçların şarkı söylediği tespit edilmiş. Şarkı Söylemek!agac

1976 yılından beri Damanhur’da bazı aletlerle yaprakların ve köklerin elektromanyetik değişimleri kaydediliyor ve sonrasında bunlar seslere çevriliyor.

İlginç olan yan ise bu ağaçların bir tür geri dönüşüm mekanizmasıyla kendi elektiriksel tepkilerini denetim etmeleri ve bir tür farkındalık geliştirerek müzik türlerini seçmeleri.

Damanhur’daki şarkı söyleyen ağaçlar o denli insanları büyülemiş ki insanlar ‘Ağaç Konserleri’ düzenlemeye başlamışlar ve müzisyenler ağaçlar tarafından yaratılan müziği çalmaya başlamışlar. Bu 15 dakikalık video tam da bunu anlatıyor.

Can Cuang (Dikili Kazık Duruşları, Ağaç Duruşları) (İngilizce Yazılışı: Zhan Zhuang) : Ağaç duruşları, Kök salma ve Demir Gömlek duruşlarıdır.

Enerjiyi dönüştürüp topraklayarak yer küreye kök salma anlayışı ile yapılan çalışmaları kapsar
Sözcük anlamı ‘bir ağaç gibi ayakta durmaktır.

Ağaç duruşları, ruhu ve bedeni eş seviyede eğiten az sayıdaki çigong sisteminden birisidir.

Ağaç duruşlarının kökeni Çin’de antik çağlara kadar geri gitmektedir. Diğer çigong sistemlerinde olduğu gibi ağaç duruşları da farklı aile ve gruplar içinde gizlice çalışılmaktaydı.

Ön hazırlık çalışmalarından ve aslen statik duruş çalışmalarından meydana gelir. Dahili çigong veya Neigong denilen gruba giren bir alıştırmadır. Savaş sanatları ve sağlık geliştirme amaçlı kullanılır.
chi_kung_

Cigong yada Çikung, belirli fizyolojik duruşlar ve gövde hareketleri ve/yada hayalle birleştirilen nefes tekniklerini kullanarak bedenin enerji dengesini düzenleyen Çin tıbbının ve savaş sanatlarının bir parçası olan Çin kaynaklı biyoenerjetik/enerjetik egzersizlerin genel başlığıdır.

Cigong bedendeki çeşitli sistemleri optimum fonksiyon halinde tutarak vücudun doğal sağlık durumunu yeniden oluşturmasıyla Alternatif tıp uygulamalarının arasında yer almaktadır.

Kelime, yaşam enerjisi anlamına gelen Çikung ile çalışma ve inceleme anlamına gelen etkinlik yani gong (ya da Kung /Kung Fu/ kelimesindeki kung ile aynı) kelimesinin bir araya gelmesinden türetilmiştir.

Cigong, vücudun enerji akışını güçlendirip düzenleyen bir enerji çalışmasıdır.

Yaşam enerjisini arttırıp meridyenlerdeki tıkanıklıkları açmak, hastalıkları iyileştirmek, bağışıklık sistemi ve iç organların güçlendirilmesi, fizyolojik güç ve dayanıklılığın artırılması için çalışılır.

Her yaş ve sağlık durumuna uyarlanabilen Cigong´un ilk aşaması “Ağaç Duruşları”dır.

Ağaç Duruşları esnasında enerji toplayıp vücudun enerji merkezleri güçlendirilirken meridyenler açılır, metabolizma hızlanır ve solunum derinleşir. Bu duruşlar sayesinde beden güçlenir ve daha verimli çalışır, doğal beceriler gelişir, farkındalık artar.

Hareketli Çigong çalışmalarıyla da Ağaç Duruşları sırasında toplanan enerji çeşitli amaçlar için kullanılır.

Cigong nefes kapasitesini, kan dolaşımını, kalp-damar sistemini ve eklemleri güçlendirir, kemik erimesinden korur, alyuvarlar ve akyuvarlar sayısını arttırır, eklem iltihabı, anjin ve kardiyovasküler hastalıkların tedavisini destekler, uykusuzluk, migren, konsantrasyon bozukluğu ve irritabilite semptomlarını, baş ağrısı, sersemlik ve bitkinlik şikayetlerini azaltır, rahatlık ve sağlık hissi verir.

Master-Lam-Kam-ChuenAğaç duruşlarının Batı’da tanınmasını sağlayan kişi ise Yu Yong Nian’ın öğrencisi olan Lam Kam Chuen olmuştur.

Lam Kam Chuen ağaç duruşlarının anlatıldığı “The Way of Energy” kitabının da yazarıdır.

Ağaç duruşları adından da anlaşılacağı gibi hareketsiz, belirli bir duruş pozisyonunda bekleyerek gerçekleştirilir.

Herhangi bir hareketin olmayışı sebebiyle yeni başlayanlar için fizyolojik ve zihinsel olarak zorlayıcısı olabilen ağaç duruşlarının fazlaca sayıda biçimi olmasına karşın ‘sarkıtma’ ve ‘top tutma’ duruşu adlarıyla geçen iki biçimi en temel eğitimidir.

Duruşlar durdurucu kasları eğitip merkezî denge hali yaratır. Hiç kıpırdamadan büyük bir iç güçle durmak ve özellikle bacakların toprağa çakılı birer kazık gibi güçlenmesi duruşların yarattığı olağan hallerdendir.

Ruhu ve bedeni eş ölçüde geliştiren nadir çigong alıştırma sistemlerindendir.

Yaşam gücünü arttırıp dağılım ve dolaşımını iyileştirerek uygulayıcıyı özel güç kabiliyetleriyle donatır. İyileştirme alanında insanoğlunun yaşam enerjisini hastaların ve gereksinim duyanların hizmetine sunmasına olanak verir.

Avuçlardan çıkan güçlü yaşam enerjisi hasarlı alanlarda onarım işlevi görür.

Savaş sanatlarında ise duruşların özel biçimleri de çalışılır. Savunma ve saldırı için büyük güçler geliştirilir. Ağaç duruşları özellikle yi çüen ya da şeng çüen adlı savaş sanatının temel eğitimini meydana getirir. Çok uzun süreli ayakta duruş çalışması yapılır.
Tıp alanında yüksek tansiyon, baş ağrıları ve dönmeleri, şizofreni, beden farkındalığı yitimi, kireçlenme, bronşit, sarılık, karaciğer sertleşmesi, dışkı atımını kontrol edememe ve şeker hastalığı tedavilerinde başarıyla kullanılır.
Derleme

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Paylaşabilirsiniz

Facebook Comments

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Evet Hayır